T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

honza kadrmas píše:Aha tak jsem o něco chytřejší ;) Zkusil bych napsat přímo do elmodu ;)
pro vysvětlení: kovář = elmod ;)
Testoval to a prej tam chybka neni. Mám sice fw 1.06B a on testil na 1.06D, ale s reverzem prej nic mezi těmi verzemi neřešili. Tak to ještě zkusim hodit na to D, ale tím to myslím nebude. Spíš dělám jako rc panic něco blbě, možná to bude něco v nastavení vysílače, těžko říct. *PARDON*
V nejhorším se s tím holt naučím žít, je to o zvyku.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od LK88 »

Rad bych ti poradil ale elmod nemam, ja bojoval kdysi s Clarkem za pomoci a podpory Pechyho, ale na co nastavujes reverzy? Ja musel kdysi ( nevim co mas za vysulacku ) prehodit na vysilacce za prve mod(pravou packu -ovladani za levou ) a pak vsechny trimy a reverzy na nula , restor vysilacky, a pak jsem to zapojil a vse fachci do ted, ale chapu ze elmod se neda srovnavat s clarkem
Naposledy upravil(a) LK88 dne 04 zář 2016, 19:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

Mám klasickou Turnigy 9x co používá asi hodně lidí odsud.
Reverz řeším, protože když jsem si nastavil kanály, jak mi vyhovuje (mám pojezd na levý páce a směr na pravý), tak mám ten pojezd obráceně. Páka dozadu je pohyb vpřed a opačně. Víc mi to vyhovuje obráceně. Tak mi přišlo nejjednodušší v Elmodu na tom kanálu nastavit reverz, aby to bylo tak jak mi vyhovuje líp.
Když to nastavim s Elmodem napíchnutým na PC, tak se to otočí, jak chci. Potvrdim to tlačítkem STORE, nastavení se uloží bez chyby. Ale funguje jen do doby, než vypnu tank (odpojím baterku). Potom je to zas zpátky na začátku. Když to píchnu zpátky na PC, tak v konfigurátoru vidím ten reverz na kanálu 1 nastavenej, ale chování páky tomu neodpovídá. Zkusim ten reverz vypnout a znova zapnout a zas to jde.

*SORRY*
Naposledy upravil(a) Shotek dne 05 zář 2016, 09:29, celkem upraveno 1 x.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od sakulajda »

neni nic jednodussiho nez sw reverz udelat na turnigy

a na dalsi model si udelat dalsi pamet s jinym reverzem
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

sakulajda píše:neni nic jednodussiho nez sw reverz udelat na turnigy

a na dalsi model si udelat dalsi pamet s jinym reverzem
Dík za tip, já si to myslel, že by to takhle taky mohlo jít, akorát mi vrtá hlavou, že to nefunguje v tom elmodu.
Ale jak jsem již zmínil, elektronika je pro mě prozatím pole neorané a teprve se seznamuju... :)
Tu sadu nastavení pro konkrétní model už používám, tak teď v tom jen ještě zkusím najít ten reverz a otestuju..

ahoj
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od sakulajda »

Shotek píše:
sakulajda píše:neni nic jednodussiho nez sw reverz udelat na turnigy

a na dalsi model si udelat dalsi pamet s jinym reverzem
Dík za tip, já si to myslel, že by to takhle taky mohlo jít, akorát mi vrtá hlavou, že to nefunguje v tom elmodu.
Ale jak jsem již zmínil, elektronika je pro mě prozatím pole neorané a teprve se seznamuju... :)
Tu sadu nastavení pro konkrétní model už používám, tak teď v tom jen ještě zkusím najít ten reverz a otestuju..

ahoj
mě elmod jednou za čas smaže komplet paměť - tzn. připojit k pc a vše znovu nahrát
no pak su na akci a v půlce akce zase - bohužel už mě to u Elmodu nepřekvapuje :(
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Ody »

sakulajda píše:
Shotek píše:
sakulajda píše:neni nic jednodussiho nez sw reverz udelat na turnigy

a na dalsi model si udelat dalsi pamet s jinym reverzem
Dík za tip, já si to myslel, že by to takhle taky mohlo jít, akorát mi vrtá hlavou, že to nefunguje v tom elmodu.
Ale jak jsem již zmínil, elektronika je pro mě prozatím pole neorané a teprve se seznamuju... :)
Tu sadu nastavení pro konkrétní model už používám, tak teď v tom jen ještě zkusím najít ten reverz a otestuju..

ahoj
mě elmod jednou za čas smaže komplet paměť - tzn. připojit k pc a vše znovu nahrát
no pak su na akci a v půlce akce zase - bohužel už mě to u Elmodu nepřekvapuje :(
Čili, chcete říci, že El-mod Fusion PRO si taky po čase "smaže paměť"? :o Myslel jsem, že k tomu dochází jen u starších modulů. Mě se to u El-mod Fusion PRO zatím nestalo (mám nainstalované dva tyto moduly), ale jestli to bude dělat, tak je to pro mne skoro důvod se s výrobky této firmy rozloučit a dále do nových strojů instalovat jen IBU3 ...
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od sakulajda »

Ja mam enem state moduly.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

mě elmod jednou za čas smaže komplet paměť - tzn. připojit k pc a vše znovu nahrát
no pak su na akci a v půlce akce zase - bohužel už mě to u Elmodu nepřekvapuje :(
Čili, chcete říci, že El-mod Fusion PRO si taky po čase "smaže paměť"? :o Myslel jsem, že k tomu dochází jen u starších modulů. Mě se to u El-mod Fusion PRO zatím nestalo (mám nainstalované dva tyto moduly), ale jestli to bude dělat, tak je to pro mne skoro důvod se s výrobky této firmy rozloučit a dále do nových strojů instalovat jen IBU3 ...
Mě se to možná jednou taky stalo, že Fusion to nastavení nějak zapomněl, i když nedal bych ruku do ohně za to, že jsem během laborování s konfigurátorem a neustálým přehazováním SD karet něco nepohnojil já sám :-)

Od té doby, co jsem do něj cca před měsícem nahrnul poslední firmware, tak se zdá, že zatím všechno šlape, dokonce i ten reverz to drží v nastavení Elmodu, na vysílači jsem to nakonec dělat nemusel.

Jen by mě zajímalo, jakou máte zkušenost s collateral zvuky. V nastavení je, mimo jiné, možnost upravit prodlevu mezi zvuky podle rychlosti jízdy (pomalá/rychlá). Během zrychlování by se tedy měly příslušně zkracovat i prodlevy mezi zvuky, od nejdelší po nejkratší. Mě to ale přijde, že se to přehrává pořád stejně často/rychle a změna rychlosti nemá prakticky žádný nebo sluchem "měřitelný" efekt.
Jednotlivé zvuky jsou samozřejmě kratší než 1/10s, což je nejkratší nastavitelná prodleva...
Nehrál jste si s tím náhodou někdo? :)
Naposledy upravil(a) Shotek dne 16 led 2022, 22:06, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od LK88 »

ahoj sousede, tak já si s elmodem hrál tak dlouho, až mi ruply nervy a dal jsem reset -tovární nastavení, no a po resetu jsem se rozjel a zjistil jsem , že místo vřed a vzad zatáčím a opačně, jako by se přehodily kanály- vyřešilo se to nakonec tím , že jako od začátku postup...bod. č1. podržet Setup tl. a nastavit motory.
no Elmod se probouzel k životu v mém případě dost dlouho( v rukách zdejšího kolegy . kterému tímto znovu děkuji) a doma s tím trávím dost času, ale pořád to není ono, docela bych uvítal , je li zde někdo, kdo myslí, že to má vyladěné slušně, zda by sem nedal screeny nebo napsal parametry, drive a 1-3 speed gear atd, zvuky a prodlevy...atd, jasné, že to bude co tank to original, ale od něčeho se odpíchnout...jinak je to fakt nekonečná práce :?
Odpovědět

Zpět na „T-34“