Beutepanzer T-34 747(r)

Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Chlapi, když nemůžu modelařit, tak jsem se trochu vrhnul na studium podkladů........narazil jsem na jednu drobnost která mi vrtá hlavou. Je docela hodně fotek kořistních T-34, ale na skoro žádné jsem si nevšiml že by němci používali válcové nádrže na naftu. Jen na nejznámějším Beutepanzeru mají zadní krabicové nádrže. Já na tanku nádrže mám tak přemýšlím jestli je raději neodstranit. Že němci nádrže nepoužívali dává jistou logiku, ruské tanky prakticky neznaly slovo podval a do boje jely i desítky ne li stovky kilometrů po vlastní ose tam nádrže mají opodstatnění, kdežto němci co nejvíce používali kolejí a podvalníků. Tanky pak jely na bojiště maximálně kilometry nebo nižší desítky kilometrů.........
Máte nějaké bližší info o používání přídavných nádrží? Popř. bych chtěl poprosit jestli někdo stavěl Trumpetu a nezbyly mu ty krabicové nádrže a chtěl by se jich zbavit tak se jich rád ujmu za nějakou provizi ahoj
Uživatelský avatar
Pancier
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 341
Registrován: 27 lis 2010, 12:28
13
Lokalita: Banská Bystrica, Slovensko

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Pancier »

A keby si skúsil postaviť tento z Estónska. Ten zrejme nádrže mal.
https://www.mil.hiiumaa.ee/vana/2000_09 ... index.html
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 508
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od romann »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Drake »

Romane, díky ahoj Hlavně ta fotka sněhové sedumdesát šestky pro mě má cenu, dokonce je videt že měla hranaté blatníky, já měl za to že hranaté se dělaly až od T-34/85. Každopádně ta bílá je typ co dělám včetně věže, německé velitelské věžičky, ořezaného poklopu nabíječe a otočného periskopu před nabíječem. Nádrže tedy nechám, ale asi jen dvě zadní.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Beutepanzer T-34 747(r)

Příspěvek od Shotek »

Drejku,
nádrže jsem stočil z plechu a původní z Trumpety někde zůstaly, ale musel bych pohledat s nejistým výsledkem...
Ale zkus taky zvážit tu plechovou variantu, líp se otlouká 😂
Odpovědět

Zpět na „T-34“