Baterie

Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Baterie

Příspěvek od bean »

Zdravím tankáni, mám na Vás dotaz. V RC autech používám kvalitní NICD baterie, aby auto jelo na plný výkon a dodával motorku co největší možnej proud a tak jsem si za dobu používání našel nejlepší baterie co jsem kdy měl.
http://www.ges.cz/cz/rc-2000-pack-race- ... 00638.html
Jenže se už asi přestávají prodávat, nikde je nemůžu sehnat a navíc provoz tanku je možná trochu jiný než u aut a tak mám dotaz, co používáte za baterie?
Zajímá mě nejvíc názor tankánů, co už mají nějaký ten rok najezděno a vyzkoušen nějaký ten pack a mohou se se mnou podělit o zkušenosti, případně u koho a kde a co nakoupit.
Do téhle chvíle mam jeden tank a tam mám již zmíněné baterie absolutní spokojenost.
Potřeboval bych nějakou tu kvalitní náhradu. Ze zkušenosti a z literatury vím, že NIMH nedokážou dodat tak velký proud co NICD, ale doba možné trochu pokročila. Měl jsem i v autech NICD, ale jek byla kapacita přes 2000 (myslím že jsem tam měl 3000)tak, baterie šly po roce do smetí. Kvalitní nabíječku mám v tom problém není, jen si myslím, že 2000 a více je jen reklamní tah.
Tak prosím moc o pomoc a radu, na co jezdit.
Díky moc, bean
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Baterie

Příspěvek od sakulajda »

Sanyo (nyní panasonic) - je osvědčená kvalita

Velké proudy nejsou na tank potřeba

Já používám LiPol 3s 2200mAh 20C (25C), ale jen kvůli tomu, že mám stejné baterky jak do tanku (nemám základní elektroniku HL), tak do letadla a do lodě.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

OK a nějaké další názory? Nejvíce bych chtěl asi přejít na NIMH, ale netuším, jak se o ně pořádně starat. Na internetu jsem dost intenzivně hledal, ale každý píše jiný názor a to mi trochu vadí. Ví přesně jak se starat o NICD baterie, vím jak je nabíjet a že je rychlo nabíjení " 2c vytvrzuje" že pak dávají maximální proud. Jednou za 10 rychlo nabití, je pak nabiji pomalu, aby se srovnali články a hotovo.
Ale jak se starat o NIMH? Nabíjí se 1C to jsem zjistil. Znamená to, že 4000 se nabíjí 4 ampérama že?
Ale jestli jim taky dělají dobře rychlo nabití, nebo ne?
Ze zkušenosti vím, že jsem měl super packy sanyo 1700 a abych je šetřil, tak jsem je nabíjel jen pomalu a po roce jsem je mohl vyhodit. Dal jsem je po nabití do auta a auto jelo strašně pomalu a za 3 minuty se zastavilo.
Tak bych strašně nerad udělal stejnou chybu.
Je strašlivý výběr na internetu a neumím se v těch informacích orientovat. Jak už jsem psal, chápu, že na provoz tanků je potřeba jiný aku než na auto, ale zajímá mně Vaše zkušenosti.
Určitě je tu spousta tankánů a jiných modelářů, kteří mají své zkušenosti s NIMH a mohli by začátečníkovi poradit. co?
Nerad bych zas koupil baterky a pak je za rok vyhodil :(((
Tak díky za zkušenosti a slibuji, že pokud mě napadne nějaká zkušenost, s jakou bych se s Vái mohl podělit, nenechám si jí pro sebe.
bean
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Baterie

Příspěvek od sakulajda »

bean píše:Znamená to, že 4000 se nabíjí 4 ampérama že?
No to asi nee
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

sakulajda píše:
bean píše:Znamená to, že 4000 se nabíjí 4 ampérama že?
No to asi nee
Jak to, kolika teda?
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Baterie

Příspěvek od spitfiremk1 »

sakulajda píše:
bean píše:Znamená to, že 4000 se nabíjí 4 ampérama že?
No to asi nee
Na to mám jiný názor slol .Já nabíjím nicd 1700 Sanyo SCR proudem 1,7 A inteligentní nabíječkou už od r. 2000, Pořád ty samé staré packy a jedou dodnes...Sice už ne v letadlech, pouze v bugyně 1:10 cca 12 min a v tigrovi přes 35 min. Tu a tam je jen nabiju a vybiju malým proudem a znovu natvrdo naládovat a jezdím...ty sanya se ještě dají sehnat jako jednotlivé na spájení do packu, cena okolo 80 kč-kus.
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Baterie

Příspěvek od spitfiremk1 »

spitfiremk1 píše:
sakulajda píše:
bean píše:Znamená to, že 4000 se nabíjí 4 ampérama že?
No to asi nee
Na to mám jiný názor slol .Já nabíjím nicd 1700 Sanyo SCR proudem 1,7 A inteligentní nabíječkou už od r. 2000, Pořád ty samé staré packy a jedou dodnes...Sice už ne v letadlech, pouze v bugyně 1:10 cca 12 min a v tigrovi přes 35 min. Tu a tam je jen nabiju a vybiju malým proudem a znovu natvrdo naládovat a jezdím...ty sanya se ještě dají sehnat jako jednotlivé na spájení do packu, cena okolo 80 kč-kus.
Tak te´d jsem plácl mimo téma... :oops: sorry, řeč šla o nimh, že ano?
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

JJ přesně :D:D ale nevadí, plácej :D
O NICD to znám a vím, ale NIMH, to nevím. Mám kusé informace z internetu, ale potřeboval bych ujasnit je a pomoct. Do lipol nechci jít zatím, mám jednu ve vrtulníku a vím že je hodně náchylná a drahá.
Klidně jestli někdo znáte nějaké stránky o baterkách nebo tak něco.
Díky bean
PS: jinak 1700 od sania, nejlepší. Takové ty modré, dávaly až 70A !!!! masakr. Ale ty už se nedělají :((
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Baterie

Příspěvek od Milan »

Už jsem to tu minule někde uváděl.Zde si vše dobře přečti a budeš vědět co a jak.Když jsem to pochopil já ....
http://www.pelikandaniel.com/?sec=page&id=13
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

Milan píše:Už jsem to tu minule někde uváděl.Zde si vše dobře přečti a budeš vědět co a jak.Když jsem to pochopil já ....
http://www.pelikandaniel.com/?sec=page&id=13
Jo super Milane, to je přesně takový článek co hledám. Jasně a přehledně. Určitě pečlivě prostuduji. Jen jsem chtěl trochu vyvolat diskuzi z praxe. Kdo co jak a proč. To se mi hold nepovedlo. :) puffy Protože si nejsem jistý, jestli teorie úplně sedí z praxí. Tak jak málo to vyvolalo reakcí, tak mám pocit, že buď to nikdo neřeší a nebo všichni jezdí na něco jiného. hhh že by na vodu? :D
Ale díky moc Milane.
Michal
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“