Baterie

Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Baterie

Příspěvek od spitfiremk1 »

bean píše:
Milan píše:Už jsem to tu minule někde uváděl.Zde si vše dobře přečti a budeš vědět co a jak.Když jsem to pochopil já ....
http://www.pelikandaniel.com/?sec=page&id=13
Jo super Milane, to je přesně takový článek co hledám. Jasně a přehledně. Určitě pečlivě prostuduji. Jen jsem chtěl trochu vyvolat diskuzi z praxe. Kdo co jak a proč. To se mi hold nepovedlo. :) puffy Protože si nejsem jistý, jestli teorie úplně sedí z praxí. Tak jak málo to vyvolalo reakcí, tak mám pocit, že buď to nikdo neřeší a nebo všichni jezdí na něco jiného. hhh že by na vodu? :D
Ale díky moc Milane.
Michal

http://www.utm.cz/ tady je odkaz, kde prodávají mnou zminěné Sanyo 1700 SCR za 75 kč kus...Netušil jsem že ještě jsou. mají jak standart.nabíjení-16 h na 170 mah, nebo rychlé 1,5 h na 270 mah, což je skvělý čas. Než vyjedeš 2 baterky nabije se ti jedna...Jak říkám, jsou to ty co mám už13 let a snáší nabíjení 1.7 A=1C..Trošku se zahřejí, ale nic dramatického.
Pkud trváš na nimh, vřele doporučuji packy od Elcaru-Nosram 2200 mah, se standartním nabíjením a už rok snáší bez zahřívání nab.proud 1A. Stály mne jeden pack okolo 320 kč. http://www.elcar.cz/ Používám je rovněž na bugynu a do tanku..Nemám problém a cena ke OK..
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

Zdravím tankáni.
Mám velikou prosbičku.
Koupil jsem NICD články (2500 sanyo v papíru) a chtěl jsem z nich udělat pohonné akumulátorové sady. Jenže jsem zjistil, že nemám výkonnou páječku. Mám jen klasickou mikro a tím jsem dělal jen aku do vysílačky.
Tak jsem oslovil hodně obchodů, jestli dělají paky i z donesených článků a že prý ne. Tak jsem si od kamaráda půjčil upravenou páječku, a chtěl jsem si koupit čelíčka na paky, smršťovačku a ty propojovací plíšky, ale zrovna včera jsem byl u pecka modelář a že prý to už nevedou a nedělají je. :(( Že každý už kupuje celé paky.
A tak dotaz, neděláte někdo paky? A nevíte o firmě co je dělá.
Jsou kousek od Prahy a pracuji v Praze, tam by to bylo nejlepší?
Super kdyby to někdo dělal, protože já s tím nemám valné zkušenosti, spíš žádné a dělal jsem jen do těch vysílaček, ty mi docela jdou :D
Díky za info Michal
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Baterie

Příspěvek od spitfiremk1 »

bean píše:Zdravím tankáni.
Mám velikou prosbičku.
Koupil jsem NICD články (2500 sanyo v papíru) a chtěl jsem z nich udělat pohonné akumulátorové sady. Jenže jsem zjistil, že nemám výkonnou páječku. Mám jen klasickou mikro a tím jsem dělal jen aku do vysílačky.
Tak jsem oslovil hodně obchodů, jestli dělají paky i z donesených článků a že prý ne. Tak jsem si od kamaráda půjčil upravenou páječku, a chtěl jsem si koupit čelíčka na paky, smršťovačku a ty propojovací plíšky, ale zrovna včera jsem byl u pecka modelář a že prý to už nevedou a nedělají je. :(( Že každý už kupuje celé paky.
A tak dotaz, neděláte někdo paky? A nevíte o firmě co je dělá.
Jsou kousek od Prahy a pracuji v Praze, tam by to bylo nejlepší?
Super kdyby to někdo dělal, protože já s tím nemám valné zkušenosti, spíš žádné a dělal jsem jen do těch vysílaček, ty mi docela jdou :D
Díky za info Michal

Pokud nikoho neseženeš a máš dost místa v tanku, tak ve specializovaných E-shopech a kamenných obchodech se dají sehnat držáky ny vkládání šesti těchto článků v tom samém pořadí jako v packu (používalo se to do rádií, magnetofonů atp.) Je to sice koncipované na suché články, jež mají o 3 mm větší výšku díky vyšším plusovým kontaktům, ale já jsem to kdysi vyřešil tím, že jsem víc natáhl přítlačná kuželová pérka a mezi články nacpal očištěné měděné plíšky a celé jsem to omotal páskou napevno..Jednoduché a spolehlivé řešení. Do letadla bych to nedal kvůli možné ztrátě kontaktu mezi články v sadě, ale v tanku není co řešit, zastaví se a nic nehrozí. Navíc máš absolutní kontrolu měření jednotlivých článků, časem je můžeš každý nabít samostatně a "probalancuješ" tak celý pack ;) A u modelu jako tank se silným převodem, kde neteče v místech, kde se ty články v držáku jen dotýkají, tak silný proud, že by se ta místa opalovala a oxydovala a kladla odpor, toto řešení nevadí. Jen občas články v držáku protočit na sobě, nebo vyndat a okartáčovat, potom kontaktní plochy zakápnout Diavou na nábytek a jezdit...Ve vysilači na vkládací baterky se tato procedura doporučovala i výrobcem )už před 30 lety, kdy jsem začínal :)
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

Oj, moje elektrikarsky srdce trpi..... :)
Sehnal jsem ten GES Elektronik, sice bylo videt, ze je radsi delaji ze svych akumulatoru, ale presvedcil jsem je. Pouceni zni: nedelat svoje paky. Nevyplati se to. :(((((
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Baterie

Příspěvek od spitfiremk1 »

bean píše:Oj, moje elektrikarsky srdce trpi..... :)
Sehnal jsem ten GES Elektronik, sice bylo videt, ze je radsi delaji ze svych akumulatoru, ale presvedcil jsem je. Pouceni zni: nedelat svoje paky. Nevyplati se to. :(((((

...To byla jen rada jak to nouzově vyřešit :D Já tak jezdil s lodí o malém proudovém odběru.Pokud ti do toho nikdo nečumí, může tvé elektrikářské sdce být v klidu... :lol: Jinak packy se vyplatí dělat, pokud máš možnost výběru z hromady článků a vybrat k sobě nejpodobnější kusy a pokud máš technické zázemí..
nejde li o život, jde o hov .......
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Baterie

Příspěvek od sakulajda »

jednoduchý přípravek, pájedlo s kladivem - musí se hlídat teplota (ani moc, ani málo)
návodů na netu je hromada
http://www.prcek.ic.cz/stranky/index.php?id=28

Obrázek
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bean
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 164
Registrován: 05 srp 2010, 22:55
13
Lokalita: Černošice, Praha západ

Re: Baterie

Příspěvek od bean »

sakulajda píše:jednoduchý přípravek, pájedlo s kladivem - musí se hlídat teplota (ani moc, ani málo)
návodů na netu je hromada
http://www.prcek.ic.cz/stranky/index.php?id=28

Obrázek
Jj znam, ale nemam. Kupovat kvuli 4 pakum nechci. :)
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Baterie

Příspěvek od petsild »

sakulajda píše: Já používám LiPol 3s 2200mAh 20C (25C), ale jen kvůli tomu, že mám stejné baterky jak do tanku (nemám základní elektroniku HL), tak do letadla a do lodě.
Ahoj,
pls co jsi provedl přesně za úpravy, abys mohl používat 3S lipol dík?
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Baterie

Příspěvek od spitfiremk1 »

petsild píše:
sakulajda píše: Já používám LiPol 3s 2200mAh 20C (25C), ale jen kvůli tomu, že mám stejné baterky jak do tanku (nemám základní elektroniku HL), tak do letadla a do lodě.
Ahoj,
pls co jsi provedl přesně za úpravy, abys mohl používat 3S lipol dík?

Pokud nevyměníš kompletně celou elektroniku v tanku a nezahodíš i vysilač co jsi k tanku dostal, nenaděláš nic a budeš muset používat pouze šestičlánek, anebo dvoučlánek lipol, ovšem s hlídačem napětí s akustickou signalizací, aby jsi nepodvybil a nezničil lipolku. jinak pokud tam nacpeš tříčlánek, získáš asi na sekundu vydatný kouřový modul.... :lol: tříčlánek můžeš použít jen v kombinaci s profi-vysilačem, přijímačem a regulátory, co podporují tříčlánek a umí ho ohlídat. Přijdeš sice o zvuk )který stejně u HL stojí za prd a o příšerné cuknutí tanku při palbě..(což je zase plus..) Zvuk získáš zpět pouze kombinací s El-modem a jinými těmito hračkami.
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
9
Lokalita: Mostkovice

Re: Baterie

Příspěvek od mirbab »

Jako tankista nováček bych měl na ty klasické standartně dodávané akupacky dotázek. Oni se sami vybíjí?? Nebo si ze mě dělají srandu :-) a jakým způsobem je má člověk nabíjet tím klasickým síťovým nabíječem? Mám jeden s adaptérem na zapojení přímo do tanku a druhý s koncovkou Tamiya
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“