Tiger I PetSild

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od Sylva »

Zdravím tě,
obul jses do toho pěkně o podlahy, nic nenecháváš náhodě, u tigra je to zapotřebí. Vypadá to super, držím palce při dalších úprvách a proměnách ;) .
Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od petsild »

Pomalu se začíná vana naplňovat komponenty.

Obrázek

Obrázek
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od Jarin »

Moc pěkné hezky srovnané a přehledné. Mám dotaz co je ta hnědá krabička?
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od petsild »

Ta zleva je IPI4HL kapotovaná :) a vpravo je přijímač OrangeRx R615 Spektrum.
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od Jarin »

petsild píše:Ta zleva je IPI4HL kapotovaná :) a vpravo je přijímač OrangeRx R615 Spektrum.
Díky takže inštumenty pro dospělou soupravičku. A co kanon budou serva a zákluz? myslím že by si to víc zasloužil když už tak hezky děláš podvozek...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od petsild »

Na funkční zákluz hlavně mám překážku ty kuličky, které bych rád zachoval no. Zatím potřebuji dostat podvozek do finální podoby, pak se hned vrhnu na úpravu otáčení věže proporcionálně, náměr hlavně nahoru/dolu zároveň a nakonec bude výzva vymyslet ten zákluz.
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od Jarin »

petsild píše:Na funkční zákluz hlavně mám překážku ty kuličky, které bych rád zachoval no. Zatím potřebuji dostat podvozek do finální podoby, pak se hned vrhnu na úpravu otáčení věže proporcionálně, náměr hlavně nahoru/dolu zároveň a nakonec bude výzva vymyslet ten zákluz.
Na kuličky se vyprdni zákluz je zákluz a s pěkným zvukem je to pak super a kde využiješ kuličky.. Na srazu co jezdíme všichni používáme zákluz...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od petsild »

Přesunul jsem tvorbu na věž a výsledek se dostavil :) kanon 88mm lze nyní polohovat nahoru/dolu pomocí serva.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od petsild »

Pořád jsem dumal nad tím zákluzem za použití airsoft děla a nedalo mi to prostě spát. Rozebral jsem plivající mechaniku a hledal řešení. Našel jsem pastorek :) který má doslova multifunkce, při samotném natohování pístu ještě dokáže otevřít-zavřít komoru pro kuličku. Tedy jediná vhodná část na přidání zákluzu.
Podmínkou ůprav je vytáhnout a zafixovat osu k pastorku, aby se nemohl protáčet. Tohle je první krok :) pak následuje pohyblivá nástavba, která pomocí vodícího drátu tahá s hybnou části kanonu.

Princip funguje následovně:
Nově upravená osa co kouká nyní ven je opatřená axiálně uloženým kolečkem. To určuje časování lze ho přesně nastavit :) nebo změnou tvaru kolečka měnit rychlost a délku zatažení hlavně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ve finálá mě překvapila přesnost mého udělátoru, jsou tam třecí plochy a nějaká ta vůle navíc by neuškodila.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tohle je doslova analogové řešení a složitě nahrazuje jednoduché ovládání pomocí serva třeba přes Elmod.
Nakonec jsem rád :) že jsem vyřešil, aby airsoft dokázal zákluz, který je doménou strojů s IR zařízením.
Tiger I verze HL
pajak7

Re: Tiger I PetSild

Příspěvek od pajak7 »

Geniální řešení ale sám přijdeš na to že ti bude stačit časem jen ten zákluz bez toho jakoairsoft.

Jsem zvědav čím nás příště překvapíš ,podle této konstrukce se ničeho nezalekneš a tak já to mám rád to je moje krevní skupina. ;) ;) ;)
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“