Vlečka na železnici

Nejen RC. Jiná měřítka atp.
Odpovědět
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 508
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od romann »

super
mohol by si skusit spravit schienenwolf /trhaci hak na kolaje/, za tou parnou lokomotivou by to bolo zaujimave
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od PetrNC »

Zde jsou fotky z naší sobotní akce.

Železnice se opět trošičku rozšířila a celkem jsme shromáždili 19 bojových vozidel .... cool

Obrázek

další:

https://imageshack.com/i/ideTzXhrj

https://imageshack.com/i/f0wR1DRtj

a další v galerii ....
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od sakulajda »

;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od mrst »

TO JE UŽ VELKÁ KONKURENCE...PETŘE SUPER ;) ;) ;)
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od tankan »

velice si mi líbí vaše vlečka,jelikož budu připravovat na příští rok takový větší projekt,tak bych se chtěl zeptat na rozchod kolejí,aby jsme to měli všichni stejný.Je to evropský rozchod 1435mm a 89,68 v modelovém měřítku *WRITE*
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od PetrNC »

Ano, přesně tak, jen je modelový rozchod zaokrouhlen na rovných 90 mm. Kolejnice je hliníkový "U" profil 10 x 10 x 10 mm a jedna strana "účka", po které se jezdí je ofrézována na šířku 5mm. Pražec má rozměr 160 x 16 x 10 mm a drážky pro kolejnici mají hloubku 1mm a šířku 10,5mm. Jednotlivé díly kolejí délky 1000mm se k sobě vzájemně spojují prostým zasouváním pomocí trnů "odzadu - dopředu". Na rovném dílu je 20 pražců a na oblouku jich je 19 a je tedy o něco kratší. Poloměr oblouku je oproti skutečnosti poměrně "ostrý" a a odpovídá poloměru 50m a proto má parní lokomotiva ( jako u opravdické ) dvě prostřední dvojkolí posuvná do stran.
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od tankan »

díky za informace,je vidět,že jsme šikovnej národ a že platí Cimrmanovské. Tam kde hynou sobi,čech se přizpůsobí.
Já mám v plánu udělat kolejnice železné,kluci s hutního materiálu mě zjištují co má Ferona na skladě,ideální by bylo profil 12x8 a potom vybrousit drážky,koleje by pak koroze pěkně napatinovala.Na svém tankodromu chci mít koleje nastálo a nějaké ten pancéřový vláček by se mi líbil,něco už mám rozpracováno,ale to nechám na zimní večery.líbí se mi pančeřový vlak,ale v tomhle měřítku by celá souprava byla impozantní,ale s délkou kolejí by byl problém,sousedovi by se to asi nelíbilo *BIG GUN* ,ale jeden vagon na focení,by stačil,tak uvidím,jak bude čas.
Co připravuji za projekt,zaujak mě Most u Remagenu,viděl jsem ruzné modelářské ztvárnění v měřítku 1:16 a dost mě zklamalo zpracování,i ten tunel vypadal hrozně.
Při delce mostu 320m vy v modelovém měřítku byla délka 20m,což je nereálné,tak jsem se rozhodl Rým zmenčit,tak by délka mostu byla kolem 4m.
Na mostě vedla dvoukolejná trat,to bych tam samodzřejmě vybudovat,aby to vypadalo realisticky *DANCE*
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od PetrNC »

Tak to je tedy velkolepý projekt. Kolejnice pro měřítko 1/16 ( velikost III ) se prodávají v USA, ale jejich cena je pro našince sci-fi .....
Ten profil kolejnice budeš si bueš brousit sám ? Bude to poměrně značný úběr materiálu ......
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od tankan »

To je,já si vždycky něco vezmu do hlavy a jdu za tím.Tu kolejnici obrousím ruční rozbrušovačkou,použiju silnostěnnej brusnej kotouč,budu muset vyrobit stavitelnej přípravek na uchycení čtyřhranu,kde bude vodicí lišta,podle které drážku vybrousím
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
15
Lokalita: vých čechy

Re: Vlečka na železnici

Příspěvek od tankan »

tak se mě podařilo narazit v hutním materiálu na klinkovici velikosti 10x8mm a 12x8mm,měli tam už jenom zbytky tak mě budou zjištovat ktereho rozměru bude mít ferona na skladě dostatek.cena kolem 50kč za metr,tak metr kolejí vyjde na 100kč,tak koleje zkusím z tohohle matariálu.
Pancíři Zdar *WRITE*
Odpovědět

Zpět na „Ostatní modely“