muj prvni tank ..

Odpovědět
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od LK88 »

Hele Vy dva, me hecujete cooo ?)))pan kremak , muzu nekde videt jak to dopadlo? Delal jsi to na JP nebo Panth.?jak rikam , kdyz se rozhoupu nejak bych to resil plechem...
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od kremak432 »

Hecujeme nehecujeme, ale když už si s tím dáváš takovou práci, aby to nějak (pořádně) vypadalo, tak už tento čínský nešvar stojí za odstranění. Podívej se na fotky skutečných mašin a ono to není jen ten blbý sklon dolního pancíře. Podívej se z boku na kola a model má mezi hnacím kolem a prvním běžným příliš velkou mezeru. Skutečné stroje tam nemají mezeru žádnou, kola jsou skoro na sobě. Tím, že zvětšíš úhel pancíře musíš ještě posunout dozadu převodovky. Jde to, sám jsem to tak dělal. Fotky mám nafocené, ale nějak to sem neumím dostat. Čínský předek jsem ufiknul úhlovou bruskou. Na pancíř jsem použil výstražnou cedulku ze západoněměckého osobního vagonu, která se mi léta válela v šuplíku. Síla cedulky přesně odpovídala síle pancíře na modelu. Převrtal jsem díry na hřídele od převodovek a to je vše. Jediné co jsem musel koupit bylo lepidlo, tuším 34Kč. Na samo domo a jedno odpoledne je to stokrát lepší než číňani.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od LK88 »

Tak to ver ze je to lepsi , samozrejme ze vim o mezerach mezi koly , fotky uz zn asi vsechny na zpamet a nejoblibenejsi a nejsledovanejsi na youtube mam serii "nemecke takny " takze nakoukany toho mam fakt hodne ;)
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od kremak432 »

Koukal jsem na video ze staré aerovky, kde jezdíš s Jagdpantherem. Nějak se mi nepozdává posazení kol na pravé a levé straně. Na jedné straně máš mezeru mezi hnacím a běžným kolem menší než na druhhé straně a naopak napínací kolo na jedné straně je v normálu a na druhé je tak nějak utopené? Jinak hezký model, po dlouhé době se na akci sešly dva stíhače. To už se dlouho nestalo. Musím máknout, aby se sešly i tři najednou.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od LK88 »

ahoj, no všiml jsi si dobře, ale jak to čínan udělal (na hov..) tak to , zatím , bohužel je, je to asi podobný problém co měl tady ten kolega z Brna s nádhernou kovovou vanou od Ludwiga...tak zatím to jezdí ;)
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od LK88 »

tak jsem proběhl fotky různých tanků zde , našich spolubojovníků , a bohužel to tak má asi každý, pokud to není vana Tamka nebo made in home alá Paják , je teda smutný , že poslední (nejnovější v sekci ) je panther F , s novou kovovou vanou...ani tam nejsou kola souosá :? ...
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od LK88 »

moje řeč ;) :lol:
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od LK88 »

Tak, vsiml jsem si ze muj tank na jednu stranu zataci hur, i pohybem ruky jedna prevodovka sla velmi ztuha, prisuzoval jsem to prevodovce, po demontazi vycisteni a demont.motoru jsem ale zjistil ze prevodovky se toci stejne, ze to bude spis motorem, vetsina z vas zkusenych ma toto uz za sebou, pisu to kdyby nekdo z novych resil totez:
- patrani a vyberu motoru na netu i zahr.forech, ano nejaky 55T z crawlera apod.by byl fajn- nevejde se
- takze jsem nakonec zkoncil u osvedceno Mig 400 7,2 V
- dale pastorek, nesehnal jsem vyhovujici na cervika, opruz - sundani puvodnich- nahrival jsem nad plamenem a stukaval
- natukani pastorku na Miga- jedna prevodovka OK,dostatek prostoru, druha- musel jsem vymerit a osicku upilovat cca 3mm, jsou delsi nez puvodni a drela by o ozub.kolo
- no a pak pajka kabely a velka radost
Tank se chova uplne jinak, narust kroutaku , prava / leva stejny chod , pekne odruseni motoru a tichy chod, proste mam radost :P barman
pajak7

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od pajak7 »

- dale pastorek, nesehnal jsem vyhovujici na cervika, opruz
Věřím ale kdyby si se trochu poptal tak jich tu mám asi víc než potřebuji a to z redukcí které jsem namontoval nejen do svých tanků.
Jinak dobrá práce a těším se až budeš znova přehazovat motory :lol: :lol: :lol: protože tyhle převodovky dlouho nevydrží při používání ve venkovním prostředí.

A motory jsou opravdu dobré mám to štěstí vidět je v provozu u kolegů a nestěžují si ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: muj prvni tank ..

Příspěvek od Jarin »

Tyto motory mám v kingtigeru a naprostá spokojenost. A Pavel má pravdu tyhle převodovky bych osobně taky vyměnil když už jsi si s tankem tak vyhrál. Mám v Kingovi převodovky z asiatamu plus redukce a zatím super. Odrovnal jsem v kingovi dvoje obyč převodovky než jsem to doladil. Přeci jen je spodek komplet kov a to dá zabrat
Kingtiger Sd.kfz. 182
Odpovědět

Zpět na „Jagdpanther“