Bedny na munici

Jak nato.....
Odpovědět
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Bedny na munici

Příspěvek od tom59herder »

Tak jsem měl dnes trochu času (mám sice dovolenou, ale včerejšek a část dneška jsem musel obětovat administrativním záležitostem kolem práce), tak jsem trochu modelařil a z kousku balzového prkénka o tloušťce 1,5 mm jsem slepil zkušební vzorek bedny na munici. Zítra ji trochu vylepším a jestli bude zájem, pustím i plánek. puffy
Obrázek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3148
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od mrst »

milan také vyráběl.....ale chtělo by to ještě nějaké popisky beden a orlici
mrst
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: Bedny na munici

Příspěvek od tom59herder »

Se znaky a popiskami to bude trochu déle trvat, musím vymyslet nějaký fígl, jak to udělat co nejjednodušším způsobem.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3148
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od mrst »

dávám jsem bedny profi kvality od verlindenu
včetně přepravní bedýnky na pivo nebo víno ...vše je možné rozmnožit
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 522
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

Já jsem vyráběl bedny ze zbytků plastových koryt pro elektroinstalaci. Jsou vhodná ta se sílou stěny kolem 1 mm. Dají se stříhat nůžkami na plech. Jako lepidlo se mi osvědčil Cyanofix od firmy Soudal. Je sice dražší než klasické tubičky, ale vydrží dlouho na mnoho lepení a na rozdíl od některých levných epidel skutečně lepí.
Rozhodl jsem se pro bednu jakou prodává Aber. Doporučuji všem nejdříve vymyslet z čeho budou náboje a teprve pak dělat bednu tak, aby tam náboje vlezly.
Náboje jsem vyrobil z bombiček pro plnicí pero. Inkoust šel ven, vyloupl jsem spodní dno, uřízl vršek, dovnitř nacpal elektrikářskou dutinku s plastovým nástavcem a střelu jsem vyrobil z obdoby moduritu, který tuhne na vzduchu bez pečení. Z tenkého plechu jsem vysekl kulaté plíšky průměru 8 mm a ty jsem nalepil na dno bombičky.
Nátěr zlatou barvou od Rewellu, černou a stříbrnou plus červený pruh na střele dal věrohodný vzhled náboji.
Bednu jsem vyrobil z výše uvedených koryt tak, že jsem nastříhal jednotlivé díly, na jedné straně o centimetr delší, ty jsem potom u dolního dílu a víka nastřihl na čtyři, u bočních stěn na dva díly, ale tak, aby mi zůstaly pohromadě. Udělal jsem příčné spojovací desky, ty jsem nalepil na příč a po zaschnutí odstřihl přebytečný centimetr. Tím jsem dostal desky požadovaných rozměrů. Zbývalo dodělat desky na nesení truhlíku, desky na zasunutí horního víka, z plechu jsem udělal uzávěr, vše slepil, ověřil, že to funguje, nátěr vnitřku žlutou v barvě dřeva a z venku na šedo.
Já jsem udělal chybu s náboji a tak mi tam ideálně nevlezou, ale mám bednu skoro stejně pěknou jako od Aberu a vlastně z ničeho za hubičku. Doporučuji rozjet výrobu více beden a pak vybrat tu lepší, zbytek vyhodit, já tak dělám všechno, nějaký kus se mi vždy nepovede a tan vyhodím.

Radek puffy
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 522
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Radek »

Ještě jeden obrázek:Obrázek

Radek puffy
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3148
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od mrst »

zde je pár fotek udělaných beden....fotografováno z cca 15cm :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tak snad se bude líbit

mrst slol slol slol
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Bedny na munici

Příspěvek od Milan »

Máš to moc pěkně udělaný.Má to jen malou chybu.Schází popis jak jsi vystínoval nápisy na sudech,kanystru a jak děláš leta na dřevě .
Olejovkama ?
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3148
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Bedny na munici

Příspěvek od mrst »

to po mailu nemá cenu....spec oleje, ředidla, štětce, poměry atd...a 6 vrchních laků :D
až se trefneme vemu vzorky...teď to budu učit kolegu v práci slol
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“