Tiger 1 imaginární bastard

Odpovědět
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Machip »

Jaké přední nebo zadni a u koho jsi kupoval to konvojove světlo. Pepa
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,budu měnit všechny, přední, zadní, boční koupil jsem je aji s konvojovym světlem u Germánů RC tank
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Drake »

Mohli by jsme zase jít zajezdit na Pánov, okouknul bych jak Ti pracují ty napínáky v písku. puffy
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,až si toto přečtou vyznavači milimetrů a dodržování všech historických podkladů tak se jim orosí čela a pro výstrahu jiným budu vyloučen doživotně z fora.Dneska mě došla stavebnice houfnice sFH 18,výrobce čína I LOVE KIT,až ju udělám tak ju zapřahnu za tigra a budu ju tahat-historicky nerealné a blbost ale bude to hezké,vnukům se to bude líbit a budou mít radost,proto stavím tak jak stavím.
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Drake »

No teď nevím v které knize doma jsem zahlédl tažení kanonu PAK40 za Panzer IVH a bylo to dokonce na našem území (tuším Znojemsko) ke konci války..........myslím že v nouzi tank mohl sloužit jako tahač. Za tankama Cromwell se též nouzově tahaly 6 liberní (57mm) protitanková děla.
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,než mě odpovíte že mám číst tak forum pročítám už dva dny a ničeho jsem se nedopátral.Teď k věci-sehnal jsem novou věž na Tigra se zákluzem a střelbou kuliček,chci ji vyměnit za věž která má jen střelbu,z nové věže jdou tři konektory,jeden zapojím na základní desku,druhý na horní trup a třetí nevím kam zapojit,nerad bych něco odpálil.V tanku mám originál desku taigen jak jsem vloni koupil.Díky za jakoukoli radu,když tak to probereme naživo 18. v Kyjově.milan
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od sakulajda »

milan 88 píše: 06 zář 2021, 20:50 Ahoj,než mě odpovíte že mám číst tak forum pročítám už dva dny a ničeho jsem se nedopátral.Teď k věci-sehnal jsem novou věž na Tigra se zákluzem a střelbou kuliček,chci ji vyměnit za věž která má jen střelbu,z nové věže jdou tři konektory,jeden zapojím na základní desku,druhý na horní trup a třetí nevím kam zapojit,nerad bych něco odpálil.V tanku mám originál desku taigen jak jsem vloni koupil.Díky za jakoukoli radu,když tak to probereme naživo 18. v Kyjově.milan
pošli fotky, celkovy pohled, atd
jeden 3 pin byva elevace kanonu a zakluz
pak konektor na infra bojove system
eventualne, konektor na ukonceni zpetneho chodu zakluzu
a taky kablik na druhou diodu ke kulometu
...
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Drake »

Podíval jsem se na Panther kde mám taky věž se zákluzem a je tam jak píše Kuldík, dioda kulometu, zákluz a elevace.a připojení na IR bojový modul ve věžičce velitele, ten nemám zapojený. (bohužel mám elmod tak nemůžu poradit co kam dát na jednotce od Henglongu/Taigenu).
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od Radek »

A já musím doplnit, že věž může být pro systém Heng Long 4. generace případně 5.3 (5. generace )a tam je jiné zapojení věže než u předchozích generací, které bez problémů fungovaly s Taigenem.

https://heng-long-panzer.de/de/ersatzte ... -3647.html

to staré provedení, které je s Taigenem kompatibilní je tady:

https://heng-long-panzer.de/de/Ersatzte ... -1-16.html

Rozdíl je v tom, že je tam o jeden dvoupólový konektor více a zapojení je úplně jiné.

Je to chyba Heng Longu, že jednotlivé generace Heng Longu nejsou mezi sebou kompatibilní a většinou se musí koupit nová deska i s novým vysílačem. O tom už jsem se tady ale naplakal dost.

Ty musíš posoudit, zda máš jedno, či druhé provedení, pokud máš provedení pro 4. případně 5. generaci musíš zapojení předělat. Není to těžké, jen to chce pevné nervy.

Snad jsem troch přispěl k objasnění .

Radek
Uživatelský avatar
milan 88
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 321
Registrován: 23 lis 2020, 17:17
3
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 imaginární bastard

Příspěvek od milan 88 »

Ahoj,motory v prevodovkach vyměněné jezdí sice rychleji ale už má zase sílu, povolovaky někdy v oranici nestíhají a pás jde dolů, podařilo se mě zničit jedno torzni rameno, nové dojde až za 2 týdny nějak to spravím nebo budu v Kyjově jezdit bez jednoho pojeezdoveho kola
Stavím pro radost,na centimetry nehledim!
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“