T-55 1/16 Hooben

Odpovědět
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-55

Příspěvek od sakulajda »

Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T-55

Příspěvek od Rudyn »

Tož Míló.

Nebuď lakomé a poděl se o své první dojmy. A dé sem aji nejaké fotky !!! :lol: :lol: :lol:
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: T-55

Příspěvek od baca »

baca píše:Nějaký fotky mam doma ještě z vojny,ale je to T55AM2 Kladivo,tak je vezmu někdy k tobě,možná se najdou i obtisky.
Před časem jsem viděl na České ve Vágnerovi monografii na 55 v angličtině.
Uživatelský avatar
crossbone
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 54
Registrován: 13 led 2010, 10:24
14
Lokalita: doma u rodičů okr. Prostějov

Re: T-55

Příspěvek od crossbone »

Jen pro inspiraci při stavbě T-55, bohužel pro CZ verzi tam nákresy nejsou. http://www.beletrie.eu/knihy/sovetske-t ... -t-55.html
Uživatelský avatar
crossbone
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 54
Registrován: 13 led 2010, 10:24
14
Lokalita: doma u rodičů okr. Prostějov

Re: T-55

Příspěvek od crossbone »

Chtěl jsem se zeptat Milana, jakou tam budeš dávat elektroniku? ELMod nebo něco jiného? Chci si ho objednat z tohoto shopu http://www.rctank.de/index.php?cPath=21_104, kde jsem už bral, ještě tam chci nějaké jiné doplňky a zároveň prodávají i ty ELMod jednotky, prakticky za stejné ceny jako ELMod, takže bych to kvůli poštovnému chtěl dát do jedné objednávky, zatím tam mají termín naskladnění 18.-20.3. tj. je čas se rozhodnout, co tam dát.
Jinak upozorňuji, že PROFILINE vydává reedici některých přestaveb včetně KV-85.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: T-55

Příspěvek od Milan »

Zatím to rozchodím na RX-18 a až to bude vše chodit,tak už je jen krůček a asi 5000 Kč k Elmodu.
Ještě zatím nejsou zvuky na T-55.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: T-55

Příspěvek od Milan »

Tak jsem makal na podvozku a zde jsou první dojmy.Je to celkem přesně udělaný,ale trochu je odrbanej návod.Musí se nad tím víc přemýšlet než nad Tamyiou.Plast použitej na model se obtížně lepí.Mně se nejvíc osvědčilo sekundové lepidlo Locktite.Kov je použitej na uložení kyvných ramen,na kyvná ramena,hnací a napínací kola,napínák,hlaveň.Převodovky jsou podobné jak Tamyia - velmi kvalitní,ale co mně dostalo tak na výstupní hřídele převodovek jsou použity jehlová ložiska.Je to moc dobře udělaný a hnací kolo se ani nehne.
Pružiny ramen je možno aretovat ve dvou pozicích,takže si každý může určit tvrdost pérování.Plastové pásy jsou v rozsypu.Jdou velmi dobře skládat a čep nemá žádnou plošku na zajištění,ale kupodivu dobře drží.
Shrnuto doposud - velmi dobrý model.
Jediné zatím zjištěné minus nekvalitní šroubky.Špatné závity a drážky na křížák.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3209
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-55

Příspěvek od sakulajda »

Milan píše:Tak jsem makal na podvozku a zde jsou první dojmy.Je to celkem přesně udělaný,ale trochu je odrbanej návod.Musí se nad tím víc přemýšlet než nad Tamyiou.Plast použitej na model se obtížně lepí.Mně se nejvíc osvědčilo sekundové lepidlo Locktite.Kov je použitej na uložení kyvných ramen,na kyvná ramena,hnací a napínací kola,napínák,hlaveň.Převodovky jsou podobné jak Tamyia - velmi kvalitní,ale co mně dostalo tak na výstupní hřídele převodovek jsou použity jehlová ložiska.Je to moc dobře udělaný a hnací kolo se ani nehne.
Pružiny ramen je možno aretovat ve dvou pozicích,takže si každý může určit tvrdost pérování.Plastové pásy jsou v rozsypu.Jdou velmi dobře skládat a čep nemá žádnou plošku na zajištění,ale kupodivu dobře drží.
Shrnuto doposud - velmi dobrý model.
Jediné zatím zjištěné minus nekvalitní šroubky.Špatné závity a drážky na křížák.
no vida ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: T-55

Příspěvek od Milan »

Koho bude tento tank zajímat,tak tady jsou dobrý fotky .
http://dishmodels.ru/wshow.htm?p=1790
Už ho mám na pásech a s převodovkama.Zítra budu spodek stříkat a pak se vrhnu na vršek.Fotky dodám.
pajak7

Re: T-55

Příspěvek od pajak7 »

Milan píše:Už ho mám na pásech a s převodovkama.Zítra budu spodek stříkat a pak se vrhnu na vršek.Fotky dodám.
Milo nic nemáš hotové ;) ;) ;) ,jinak by jsi sem dal fotky a nebo ti došli baterky ve foťáku
Odpovědět

Zpět na „T-55“