TIGER 1 Peca

Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak jsem dnes nezahálel a tank zatím nemaje, pustil jsem se podle návodu z německých stránek do výroby zadních světel(nevím jestli tam je jen jedno,nebo jsou dvě?). Neměl jsem kulatou průsvitnou trubičku,tak mám světla hranatá...Vyřezal jsem je z přední odrazky na kolo :), hrany jsou obaleny hliníkovým plíškem ze svíčky a držák na diodu a světlo je z pouzdra na kazetu :D . Sice to nevypadá jako světlo co tam bylo,ale budu se snažit úpravama po zabudování do tanku se co nejvíce přiblížit předloze :-). Jinak se chci zeptat....až je budu zapojovat, stačí jen napojit na dráty od diod na předních světlech?Nejde mi vložit obrázek...píše to že musí mít max 2 kB...
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Sylva »

Zdravím tě,
nejsem tu žádný odborník, ale u Tigra 1 je myslím zadní světlo jen jedno, a to když se dívaš na zadní čelo, tak vlevo, má myslím modrou barvu. Já jsem ho vyráběl za pomocí skleněné trubičkové pojistky, ale zatím jsem ho neosvětloval, možná do budoucna.
Přeji ti mnoho úspěchů v předělávkách slol slol slol .
Ivo.
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Taky zdravím ,
díky za poznatek, dám tam teda jen jedno na levou stranu :-). Jinak modrou diodu tam mám...to jsem se nechal inspirovat. A jak je to s tím připojením diody?
Peca cool
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Sylva »

Opět to nevím s jistotou, ale připojil bych jí k diodě předního světla paralelně.
Ivo
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

...já myslel, že ho máš už od pátku doma. :shock:

V pátek měl přijít,ale prodejci se opozdili a má mi přijít zítra...takže skoro o týden později, protože ho neměli na skladě....ale sem rád,že sem ho někde shnal. slol
Už nikdy víc takhle čekat...člověk už má nachystané baterky a v hlavě plány a v bedně součástky a plechy a plasty pro úpravy a tank nikde :-D Doufám že dojde a bude aspoň jezdit :-D

JInak to tedy zapojím paralelně,díky za odkaz :-)
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Jarin »

Obrázky sem můžeš dávat přes http://www.imageshack.us nebo přes http://www.rajče.cz
Tady přímo do fora to nejde...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Aaa díky ;)
tak odkaz na světla slol
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak sláááva, už sem si dotáhl domu pásovce a krása, v životě sem neměl tak velký model :-D. Nabíjím baterku a mám pár otázek....na vysílačce nejde hýbat s těmi posuvnžmi černými šoupátky(tím pod pákou ovládání věže a děla a ani tou po jejím pravém boku)...nevím zda to má nějakou funkci. Je to běžné?A pak nemám v kulometu diodu,je tam prostě asi jen plastový kulomet,ale to mi tak nevadí. puffy
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od spitfiremk1 »

Peca píše:Tak sláááva, už sem si dotáhl domu pásovce a krása, v životě sem neměl tak velký model :-D. Nabíjím baterku a mám pár otázek....na vysílačce nejde hýbat s těmi posuvnžmi černými šoupátky(tím pod pákou ovládání věže a děla a ani tou po jejím pravém boku)...nevím zda to má nějakou funkci. Je to běžné?A pak nemám v kulometu diodu,je tam prostě asi jen plastový kulomet,ale to mi tak nevadí. puffy

Ty šoupáky fungují pouze na pravé straně vysilače, protože jsou tam dva proporcionální kanály, u kterých ladíš trimovacím šoupákem (jak si to hezky nazval :D ) středové-klidové polohy kanálů jízdy vpřed a vzad a kanálu zatáčení vpravo, vlevo..Mimochodem, i v návodu k tanku je to popsáno i graficky. ;)
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak proběhly jízdní zkoušky a dobrý:-),ale je to fofrník :-D,už se těším na pomalejší převodovku. Jinak mi k tomu nedali to dekorativní nářadí...nevím podle jakého měřítka mám ted tvořit :-/. A při jízdě rovně tank lehce uhýbá na jednu stranu :-).A kulomet nakonec svítí...Zítra se pustím do lehkých oťukávacích úprav... poklop velitele a asi blatníky...a přední a zadní světla.Mít tak teď peníze,hned bych si objednal převodovku a vanu :-D
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“