Servo pro zákluz

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Servo pro zákluz

Příspěvek od Ody »

Teď trochu z jiného soudku - můžete mi doporučit nějaká serva vhodná na experimenty se zákluzem? (Vysílačka Hitec Optic 6 sport + přijímač Optima 6). Je vhodné digitální nebo analogové? U digitálních - vyplatí se ten pořídit si ten programátor na serva? Díky.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Servo pro zákluz

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Teď trochu z jiného soudku - můžete mi doporučit nějaká serva vhodná na experimenty se zákluzem? (Vysílačka Hitec Optic 6 sport + přijímač Optima 6). Je vhodné digitální nebo analogové? U digitálních - vyplatí se ten pořídit si ten programátor na serva? Díky.
já mám analogová obyč hextronix a fungují dobře, ale řízeno El-Modem.
Pokud chceš sekvenci pro záklu a nemůžeš naprogramovat na vysílači ( jakože Optic6 to neumí) pak externí elektroniku.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Servo pro zákluz

Příspěvek od Ody »

Díky. Takže jestli to chápu správně tak vhledem k tomu, že moje vysílačka to konfigurovat neumí a CLARk umí jen u serv zapnout reverz by se ta možnost konfigurace externím konfigurátorem hodila. Uvidíme.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Servo pro zákluz

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Díky. Takže jestli to chápu správně tak vhledem k tomu, že moje vysílačka to konfigurovat neumí a CLARk umí jen u serv zapnout reverz by se ta možnost konfigurace externím konfigurátorem hodila. Uvidíme.
Nevím co Clark umí, třeba když se připojí servo na zákluz, tak už rovnou pojede rychle a zpět pomalu - u ElModu si můžeš nastavit maximální výchylku serva, rychlost na jednu stranu a rychlost na druhou.
Pokud vynechám tyto moduly, tak např. na Turnigy er9x s novým fw, tak tam je u každého kanálu možnost zpomalení a zpoždění, tam by se tohoto efektu dalo docílit.
Jinak např. tyto serva (a jim podobná) http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Servo.html
neoplývají bůh ví jakoukoli přesností, ale za ty peníze mi v tanku slouží víc než dobře
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 563
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Servo pro zákluz

Příspěvek od Ody »

Díky moc za info. Takže zkrátka výhledově pořídím nějaké servo, asi spíše levnější - připojím ho na CLARK a uvidím, jak se to chová. Když se to bude chovat reálně, tak se vše vyřešeno. Když se to bude chovat divně tak to budu řešit dál.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Servo pro zákluz

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Díky moc za info. Takže zkrátka výhledově pořídím nějaké servo, asi spíše levnější - připojím ho na CLARK a uvidím, jak se to chová.
Aspoň tak bych to řešil já - nejprve je potřeba vědět co systém umí a pak se dá špekulovat ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“