Tiger I od Empiho

Empi
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014, 17:52
10
Lokalita: Trutnov

Tiger I od Empiho

Příspěvek od Empi »

Nazdar hoši, tak jsem se konečně odhodlal tady představit taky ten svůj výtvor. Znovu chci radši upozornit, že jsem nikdy nebyl modelář, tak mi snad prominete nějaký ty začátečnický chyby. puffy Tak něco o tanku: Převodovky 5:1 z Beami, elektronika RX 18, dle rad na tomto fóru ložiska na hnacích hřídelích z vnější strany korby přidělaná epoxidovou plastelínou, napínáky pásů, musel jsem zesílit pružiny pojezdových kol převrtáním, chlazení elektroniky větráčkem z počítače, hliníková napínací kola s ložiskama mi vyrobil kámoš a otvory v korbě mám vylepené zevnitř stříbrnou páskou což mi umožňuje projíždět bez obav i menšími kalužemi. :D S tankem jezdím pouze venku a kdybych býval nenarazil na tohle fórum, asi bych to dávno vzdal a dal ten tank po prvotních obtížích dětem na hraní do pískoviště :D , takže opravdu díky za toto fórum :!: Z venku už mi chybí dodělat jenom nějaký detaily, ale to si nechám na jindy ( co bych pak ve volných chvílích v zimě dělal :D ) Tak se mi snad podaří sem dát nějaký ty fotky:

https://empi10.rajce.idnes.cz/Tiger_I/
Všechna ta do bitvy nemyslitelná veteš je na magnetkách, tak tady je očesaná verze: https://empi10.rajce.idnes.cz/Tiger_I_battle
V současnosti mi tiger opět nejezdí, co jiného než převodovky. Tentokrát mi vydržely asi dva roky hrubého zacházení venku cool Oproti těm originálním kovovým to byl docela posun (Ty vydržely asi tak pět hodin provozu v terénu :evil: ). Teď se mi vyběhaly ty mosazný futýrka na osičkách ozubených kol. Nejvíc jsou zničený hned ty první za motorkem. Kamarád už mi je vyrábí, tak doufám, že to zgenerálkuju a bude opět na nějaký čas pokoj. Dám vám pak vědět, jestli jsem byl úspěšný nebo jestli budu muset koupit nové převodovky. Šel už bych pak i do nějakých redukcí, protože i ten převod 5:1 mi připadá moc rychlý, ale to už bych musel požádat o radu někoho zkušenějšího :? Tak se zatím mějte a ať vám to jezdí :twisted:
pajak7

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od pajak7 »

No vida super na první model se mě to líbí je to hlavně tvoje vlastní dílko.
Tak teď další model a ten zase bude lepší uvidíš.
;)
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od zander »

Taky si myslím, napoprvý dobrý, každý něják začíná a tohle zas tak špatný na začátečníka není./i když kamufláži a značení by se něco vytknout dalo ;) ;) /
Jen tak dál, a další kusy , jak říká Pavel budou už jenom lepší.

Tak držím palce. cool

Michal
Naposledy upravil(a) zander dne 12 úno 2014, 14:18, celkem upraveno 1 x.
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Empi
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014, 17:52
10
Lokalita: Trutnov

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od Empi »

Tak to moc díky ,kluci, za podporu, vážím si toho. ;) Je pravda, že u dalšího modelu už bych si asi se spoustou věcí poradil líp a už začínám pokukovat po nějakým Pantherovi nebo PZ IV, ale dokončení Tygra a udržení v provozuschopném stavu mě bude asi stát ještě dost energie a finančních prostředků :D Musím nejdřív pomaloučku připravit manželku na další modýlek :D
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od petsild »

Ahoj,
na začátek hodně dobrý :) spousta vybavení a pěkná volba kamufláže. Mě teprve povrchovka čeká, ale mám už jednu vyhlídlou. Chtěl zeptat toho raráška ve znaku jsi vyráběl nebo lze sehnat aršík potisků?
Tiger I verze HL
Empi
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014, 17:52
10
Lokalita: Trutnov

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od Empi »

Ahoj, díky. Raráška jsem si vyráběl. Je jen oskenovanej z knížky, zmenšenej a vytisklej na ty samolepící papírový štítky co prodávají v papírnictví :D Ale když jsem viděl jak krásnou práci děláš ty, tak tipuju, že se pro takové řešení asi nerozhodneš ;)
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od petsild »

Ten postup je super :) polepky ve finále vypadají autenticky.
Tiger I verze HL
Empi
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014, 17:52
10
Lokalita: Trutnov

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od Empi »

He he, vymyslela ho moje manželka :D
Empi
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 23
Registrován: 11 led 2014, 17:52
10
Lokalita: Trutnov

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od Empi »

Hurá, tak už jsem zase pojízdnej, kamarád mi konečně dodělal ty futýrka k osičkám ozubených kol převodovek. :P Trochu jsem ještě porovnal skříň převodovky a vymezil vůle a maká to. :lol: První zkoušky v terénu dopadly dobře, tak snad to zase na nějakej čas vydrží. ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Nabiju baterku a už se těším, jak si zítra venku zajezdím. :twisted:
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Tiger I od Empiho

Příspěvek od zander »

petsild píše:Ahoj,
na začátek hodně dobrý :) spousta vybavení a pěkná volba kamufláže. Mě teprve povrchovka čeká, ale mám už jednu vyhlídlou. Chtěl zeptat toho raráška ve znaku jsi vyráběl nebo lze sehnat aršík potisků?
http://www.rctank.de/TIGER-I_6

Michal

Poslal jsem ti SZ
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“