Kouřový generátor

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Návštěvník

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Návštěvník »

160kB pdf nelze vložit :(
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od sakulajda »

RC Revue 3/2004
Návštěvník

Re: Kouřový generátor-NAFTA

Příspěvek od Návštěvník »

Caute.Skusal niekto ako palivo do kouroveho generatoru obycajnu naftu?par kvapiek...rozmyslam nad tym...v autach to predsa dymi dost,ked zhavia zhavice.A tu je princip podobny...
Uživatelský avatar
Colombo
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 10 bře 2009, 10:10
15
Lokalita: Praha

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Colombo »

Ahoj.
Já tam leju normální motorový olej a kouří to celkem dobře,ale chělo by to něco,aby kouř byl trochu do černa.
Ale těžko říct,jak to opravdu kouřilo,když to jezdilo na benzín.Dřív byl benzín o hodně horší než teď a ještě to žralo jako hovado,tak to asi i hodně kouřilo.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Milan »

S tím kouřem bych si asi hlavu nelámal.Uvědomte si že šlo o nové benzínové motory Maybach



na tomto i jiných snímcích toho kouře moc vydět není.
Naposledy upravil(a) sourekv dne 24 srp 2016, 22:43, celkem upraveno 1 x.
pajak7

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od pajak7 »

Milan píše:S tím kouřem bych si asi hlavu nelámal.Uvědomte si že šlo o nové benzínové motory Maybach
http://www.youtube.com/watch?v=amnxzZal ... re=related na tomto i jiných snímcích toho kouře moc vydět není.
Je pravda že čtiřdobý benzínový motor když nebere olej tak toho kouře moc nevyprodukuje a když tak akorát černý kouř z boháté směsi
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od mrst »

to nekouřilo téměř vůbec a u modelů to není vůbec vidět...resp. by jste museli i uvažovat o poměrovém zředění vzduchu....???? spíše bych ohořil o T34, KV atd.
pajak7

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od pajak7 »

mrst píše:to nekouřilo téměř vůbec a u modelů to není vůbec vidět...resp. by jste museli i uvažovat o poměrovém zředění vzduchu....???? spíše bych ohořil o T34, KV atd.
Jojo takovej starej typ Ropáku co žhavyl jen na jednu žhavící svíčku a to ještě do sáni tak ten než se rozeběhl na provozní teplotu tak dokáže pořádně potrápit Astmatiky :lol: :lol: :lol:
jan tankista

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od jan tankista »

Barraka píše:Zde je několik schémátek která jsem dohledal na německých forech. Bohužel moje znalosti elektrotechniky jsou dost chabé... Pokud je někdo z Vás zdatnější skuste se na to mrknout.
schema.jpg
schéma uprava 1.jpg
Schálně jsem tam nechal copyright, tak se snad německý autor nebude zlobit :D
já jsem ted zkusil lampový olej a kouří velice dobře spirálka je upravená a místo původního knotu jsem použil knot se skelným vláknem uvnitř dává se do pochodní
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Kouřový generátor-zmena intenzity dymu

Příspěvek od Barraka »

11mh11 píše:Stacia ti 4 diody v Gretz zapojeni napr. 1N4700 a jeden trimer cca 500 Ohm...Zaklad je ovsem mat prerobeny piestik vzduchu na ventilator 5V(ako pisal niekde tu v navodoch Martin M.)Potom prerusis privod k ventilatoru od RX ky(privod k vyhrevnemu telesu nechas na priamo).Medzi ventilator a RX-ku vlozis paralelne diodovy Gretz s predradenym trimrom do serie na plusovy-cerveny vodic(trimer este pred diody!).Na striedave vstupy Gretzu pripojis hociktory nahonovy motor(na polarite nezalezi) a pri stojacom tanku "volnobehu motora" nastavis digit merakom na trimri cca 3,5V.To je napatie kedy sa 5V ventilator uz rozbieha na nizke obratky.Vysledok je ten,ze bez pohybu tanku dostava ventilator 3,5V cim sa toci a fuka na 1/2vykonu a akonahle sa tank pohne,dopredu,dozadu,doprava,dolava alebo otocka na na mieste,dostane cez striedavy vstup Gretzu cca 6V z nahonoveho motora a ventilator sa rozbehne raz takou silou a fuka 2x tolko vzduchu,cize aj dymu vychadza z vyfukov viac.Pri zastaveni,opat poklesne napatie na nastavenych 3,5V a poklesne aj mnozstvo dymu.Je to jednoduche a odskusane.Ja som prerobil cely generator aj s nadrzkou(zvacsil som ju na dvojnasobok a vlozil do nej az 2 vyhrevne telesa.Pri plnom vykone v uzavretom priestore az stipu oci.
Ahoj, tak to je perfektní vysvětlení, až se k tomu dostanu určitě se o toto řešení pokusím. Bohužel moje schopnosti eletrotechnika jsou omezené tak jsem zvědav jak to dopadne. :-)
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Odpovědět

Zpět na „Návody“