Výběr tanku

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Odpovědět
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Výběr tanku

Příspěvek od sakulajda »

mirbab píše:JJJ, přesně tak si myslím, že to je. Na setkání RC modelářů v Prostějově jsem mluvil s borcem, co má KV2. Říkal, že ji koupil za 16000Kč, ale dalších deset prý do ní ještě půjde, aby stála za to :-) což je marast. No nic, asi to dopadne tak, že ještě pošetříme a koupíme s malým už vytuněný. Abych nám ušetřil spoustu nervů :-)
Balcin má celokovové KV-1 s elmodem a jezdí jak drak už několik let - to je vhodný adept na Vaše potřeby.

PS: celokovové se rozumí vana, kola, pásy, převodovky s frézovanýmy zuby, ... korba a věž je plast, což je ideál - kovová věž nemá smysl.
Naposledy upravil(a) sakulajda dne 24 dub 2015, 07:15, celkem upraveno 1 x.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Výběr tanku

Příspěvek od spitfiremk1 »

A že tomu Balcin dává zabrat...A vono nic nepadá nesvlíká se..Fakt je, že KV 1 a všechny Panzery III a IV jedou ihned z krabice v pohodě.Poslední dobou mne překvapil svou blbuvzdorností i Sherman s plast.pásy..Nechá si od dítěte v kroužku hoooodně líbit a pásy taky nezahazuje.
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
9
Lokalita: Mostkovice

Re: Výběr tanku

Příspěvek od mirbab »

to věřím borci, ale ten tiger je prostě nejhezčí :-)
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Jarin »

Tak aby jsi si ze začátku ušetřil práci s padáním pásů měl by jsi koupit takovýho Tigra co už má kovovou vanu. Mám ji ve svém a ještě v kingtigeru a naprostá spokojenost.
Kingtiger Sd.kfz. 182
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Výběr tanku

Příspěvek od smaily »

Snáď len rýchla otázka, ako je na tom s padaním pásov Panther? Pretože u mňa na výber je to favorit v užšom výbere s T-34 (kupova´t síce budem až dokončím prerábku bytu, ale prehľad treba mať).
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Výběr tanku

Příspěvek od Jarin »

Záleží kde máš v plánu s tankem jezdit. Panther je na tom v poho ale osobně bych po zkušenostech šel taky di toho s kovovou vanou. Jestli tě to pak chytne pořádně stejně budeš upravovat a takhle si ušetříš práci nehledě na modelovější jízdu která je oproti standartnimu podvozku úplně o něčem jiném.
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
9
Lokalita: Mostkovice

Re: Výběr tanku

Příspěvek od mirbab »

Tak to je právě to, co řeším. Koupil jsem velmi levně a mohu tunit, při tom se ale stejně dostanu na na minimálně 10000Kč. Protože ten náš Tiger je úplně úplném základu :-) Takže zatím to vidím na došetření a koupi hotového tanku, kam bych se dostal postupným laděním. Samozřejmě sleduji i bazarovou scénu, kdyby se náhodou objevily nějaké díly, které by cenovou náročnost ulehčily :-) Ono i to postupné tunění je docela naprd, protože člověk by stále platil poštovné. Zatím je tank na hraní doma provozuschopný a malý je spokojený. No a pokud to vyjde, bude na léto tank i na ježdění venku. Což je vlastně primární cíl toho celého, dostat juniora ven :-)
PS: včera jsem náš tank celý vykuchal a zjistil, že původní majitel jezdil v písku, protože ten byl všude. Tak jsem plastová kolečka řádně umyl, promazal a vrátil zpátky. A teď kočka jezdí ještě luxusněji :-)
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Výběr tanku

Příspěvek od sakulajda »

spitfiremk1 píše:blbuvzdorností i Sherman
No co s ním Milan dělá, to je k nevíře - neskutečný stroj :lol:
smaily píše: T-34
Nechci nikomu kazit iluze, ale v tomhle měřítku prostě Téčko jen na lehké poježdění - ať už plast či kov - zkrátka na těžký terén jsou tu jiní adepti.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: Výběr tanku

Příspěvek od smaily »

No, to si ma moc nepotešil. Myslel som, že tá nová T-34 od Taigenu bude fajn. Takže Panther by mal byť na tom lepšie? KV-1 som vyradil (aj keď všteci chvália, tak sa mi moc nepáči - ten možno až ak by ma to ozaj chytilo). Stále sa bavím o tankoch s kovovou vanou, prevodovkami, pásmi a kolesami, takže nie plast. Alebo ostáva ozaj už len vybrať niečo na podvozku Pz III alebo IV. O Shermanoch je toho popísané celkom málo a ešte by možno bol fajn Pershing, ale na ten som snáď kovovú vanu ani nevidel.
Naposledy upravil(a) smaily dne 27 dub 2015, 11:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Výběr tanku

Příspěvek od baca »

Mám všechny podvozky v plastu a nemám problém,ale je to vše KV 1.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“