Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od spitfiremk1 »

Takže až nyní mohu říci, že jsem asi dokončil totální přestavbu Torrácké třicetčtverky do použitelného stavu.První kroky a systém ovládání zde byly díky Rudynovi umístěny na fotkách a já jsem vše pro úpravu modelu zde sáhodlouze popsal 8-)
poslédní příspěvek popíše změnu image tanku ze Suvorova na běžný poválečný standart konce šedesátých let, kdy se na něm stále cvičily zálohy a byly stále používány jako druhosledové bojové prostředky..Provedení jsem použil z černobílé dobové fotky, ze cvičení asi Přáslavických tankánů v prostoru Libavá.Jde o stroj č.4.Odstín barvy je kompromisem mezi všemi provedeními ze všech mnou dosažených obrázků v barvě. Bohužel má vybraná čtyřka v barvě nebyla k mání. Nicméněto bude asi ono... ssad Proč čtyřka? Protože libavou znám (30 km od mého domu) a sloužila na moravě... ;)Doplnil jsem orámování světla, postavil notek,(modurit) orámoval ho (vše z pocínovaného CU drátu 1 mm) Po přetření povrchu barvou agama, natonovanou do odstínu a zaschnutí, je všude znázorněno oreznutí v místech, kde se hodně šlape, pokládá vše možné, všude tam kde se něco častěji otvírá (panty poklopů, motor.krytů, zadní kruhový dekl motoru, zámky kastlíkú atd.) Je nazanačeno i běžné oreznutí na svarech plátů, ta se loupou všude první (jiné tepelné pnutí než ostatní okolní materiál).Po tom všem jsem trochu zaváhal a vzpoměl si jak byly naše mašiny na vojně popatlané od kluků po běžném provozním zacházení. Takže jsem na bečky s naftou znázornil lakem přeteklou naftu zateklou až kam to jde (jsou to čuňata)Tato místa zústala vždy i po utření lesklá. :D dále jsem zamastil od rukou zasraných olejem a mazadly některá madla, místa mazaná vaselinou. Časem se dám do nějakého pražce přivázaného na blatník, či na záď vany, do figurek záložáků, povalujících se po tanku, zamaskovaném někde na Libavé a nudících se k smrti.(znáte to bývalí záklaďáci, ne?) S patinou pásů jsem se nikterak neobtěžoval, ta se krásně začla tvořit sama spolu se zaprášenými koly, atd.
Další fotečky co tu hodný Rudynek pověsí jsou vnitřnosti UNI-duálního vysilače. :idea: Po odsunutí vrchního šuplíku, je vidět vlevo deska původní Torro hrůzy :roll: s trochu zpřístupněným vypinačem, a vyvedení tří tlačítek na dosah prstu levé ruky. Konzola tlačítek je šikmo položena.Antena, jak jsem psal posledně, je přesně akorát po obvodu vnitřku bedny.časem musím vyvést vypinač taky na povrch, abych nemusel pootvírávat šuplík při každém vyp.a zap.Povrch rovněž bude natřen v kamuflážním maskáčí (stylovka) cool Jakmile budou nějaké novinky, přidám je. Přestavbu na duál AM-FM doporučuji, je to banálně jednoduché a levné...
Tak ať Vám to jezdí...
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1777
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Fotky z dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova

Příspěvek od Rudyn »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Vlastenec
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 43
Registrován: 11 črc 2009, 10:38
14
Lokalita: ROHATEC, okr. Hodonín.

Re: Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od Vlastenec »

Ahoj.

Máš to pěkné a ty fotky jsou pro mne inspirací !!!
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od Vojtiš »

Móc pěkný Ríšo, ta patina nemá chybu už se nenůžu dočkat až mi ho ukážeš na vlastní oči a samozdřejme předvedeš čau :shock: :o :D
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od spitfiremk1 »

Vojtiš píše:Móc pěkný Ríšo, ta patina nemá chybu už se nenůžu dočkat až mi ho ukážeš na vlastní oči a samozdřejme předvedeš čau :shock: :o :D


Díky..Když už tě mám na drátě,nemáš ty nebo někdo zde přehled o počtu těch ůvazníků na bocích korby T-34 umístěných v prostoru nad blatníky a pod dlouhými madly pro nástup na stroj či držení pro pěchotu? Mám jen část bočního pohledu od přídě dopůlky...Pořád je co doplňovat... :?
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od Vojtiš »

Máš na mysli úvazky na přichycení drapáku na pási při jízdě po ledě? tak těch je šest nad blatníkem přivařené na korbě apodnimy na blatníku jestly jsem tě dobře pochopil.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1777
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Obrázky T-34.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Spite.

Koukni sem: http://www.o5m6.de/t-34_85_1943.html
Na předposledním barevném obrázku T-34 je pohled zhora. Je tam sice T-34 s jiným kanónem ale madla a úchyty tam jsou pěkně vidět.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Obrázky T-34.

Příspěvek od spitfiremk1 »

Rudyn píše:Ahoj Spite.

Koukni sem: http://www.o5m6.de/t-34_85_1943.html
Na předposledním barevném obrázku T-34 je pohled zhora. Je tam sice T-34 s jiným kanónem ale madla a úchyty tam jsou pěkně vidět.


Ne Ne, :) viděl jsem to na nějakém poválečném pomníku, či volné expozici v terénu (je tam toho dle pozadí více kusů techniky).Ty madýlka jsou stejná jak na zádi věže, co se na ně kurtovala smotaná maskovačka, akorát jsou navařena na šikmém boku krby v horizontální úrovni světla cca po 80 cm od sebe v řadě za sebou a o kousek výš v úrovni velkých bočních madel, přesně v prostoru mezi těmito velkými madly. Snímek jež jsem odkudsi vytiskl je jen do půl délky tanku, takže dál nevím. Asi je to po obou stranách korby... :?:
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od Vojtiš »

Tak to opravdu nevím, tak daleko dotoho nevydím tak sory.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Dokončení T-34 na 40 mhz, aneb konec Suvorova...

Příspěvek od spitfiremk1 »

Vojtiš píše:Tak to opravdu nevím, tak daleko dotoho nevydím tak sory.
Do nedávna jsem taky čučel jak puk... :o ty máš taky téčko? Nebo jinou plechovku?
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Návody“